Načeva & Zdivočelí koně

Jedná se o nový hudební projekt Načevy, který nese název Zdivočelí koně.
Zdivočelí koně zhudebňují básně umělců z 60. – 80. let, kteří byli pronásledováni minulým režimem, jako jsou Václav Hrabě, Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček (báseň Zdivočelí koně si kapela propůjčila jako název celého projektu), Vladimíra Čerepková, ale i méně známých jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová.

Zdivočelí koně citlivě a přitom silně interpretují básně, ke kterým má Načeva osobní vztah. Zhudebněním těchto básní, chtějí oslovit publikum, které vnímá umění jako citlivou, vnitřní a důležitou součást našeho života, kterou je třeba hledat v dnešním rychlém a konzumním světě.

Načeva je výraznou osobností, která se začátkem 90. let objevila jako zpěvačka tamních básní Jáchyma Topola. Její dráha je spjatá také s Michalem Pavlíčkem, se kterým do dnešní doby příležitostně vystupuje a spolupracuje. Načeva také experimentuje v elektronické hudbě, kde spolupracuje se silnými osobnostmi z Čech, Slovenska a hlavně z Anglie.

V roce 1994 vydavá album „Možnosti tu sou“ s producentem Michalem Pavlíčkem, kde poprvé zpívá básně Jáchyma Topola. Toto album se stává kultovní. Dále vydala 9 alb, která jsou také velmi oceňovaná.

Jako herečka účinkuje v pražských kultovních divadelních představeních „Mlýny“ divadla sklep a „Dechovka“ divadla vosto5. Spolupracuje s dětským divadlem Minor. Také spolupracuje s Českým Rozhlasem Vltava jako autorka pořadu „Sedmé nebe s Načevou“.

Markéta Pták je produkční, herečka a hudebnice.  Hraje na bicí a kytaru, působí v pražských divadelních profesionálních divadlech: Minor, Meetfactory, Rubín atd.

David Kabzan je hráč na klávesové nástroje, skladatel, člen skupiny Rány těla od r. 1988/ vystupovali jako support na pražských koncertech Iggy Pop, Bob Dylan, Nick Cave, Ministry/, po revoluci dostal ocenění státu jako nejmladší účastník 3. odboje.

SLOŽENÍ KAPELY
Načeva – zpěv
Markéta Pták – bicí
David Kabzan – klávesy

VÍCE INFO
https://www.facebook.com/Monika.Naceva
VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=D7GNjpowL6A