Lenka Dusilová

Nejosobitější zpěvačka na české scéně 

Lenka Dusilová – Sólo

Šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným vokálem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k osobnějšímu, vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

V současné době zpívá a hraje sólově a soustředí se na letní projekt na podporu zchátralých památek Monument/um. Více info naleznete ZDE.

Dříve

Pro svůj osobitý vokál byla hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény. Byla též součástí multižánrového projektu divadelního uskupení Spitfire Company, se kterým absolvovala evropské turné s představením One Step Before the Fall, jež získalo i jednu z nejprestižnějších tanečních cen Herald Angel Award.

Nezapomentulným počinem byla spolupráce s hudebními personami jako Beata Hlavenková, Viliam Béreš / Matěj Belko, Patrick Karpentski, Martin Novák/michal Daněk v mimořádné hudební uskupení Baromantika.  Do osobního písničkářství tak vstupovala elektronika, tribální beaty, zkušenost jazzových hráčů, prvky současné kompozice i dubstep.
Kapela vydala své stejnojmenné album Baromantika v roce 2011 a strhla se lavina skvělých recenzí a vyprodaných koncertů. Prodalo se více než 7000 desek. V roce 2013 vydala kapela DVD/CD Lenka Dusilová & BAROMANTIKA – Live at Café v lese ve spolupráci s VICE Czech Rep. a Supraphonem. V září 2014 kapela vydala spoluautorské album Lenka Dusilová & BAROMANTIKA – V hodině smrti, za které získala nominace na Ceny Anděl ve dvou kategoriích: zpěvačka roku a album roku.

 

Diskografie

Lenka Dusilová & Baromantika
V hodině smrti (2014 – Supraphon)
Live at Café v lese (2013 – Supraphon)
Baromantika (2011 – 100PROmotion)
Eternal Seekers (2008; Lenka Dusilová & Beata Hlavenková & Clarinet Factory – Animal Music )

Lenka Dusilová
Mezi světy (2006 – US version, Yonas Media)
Mezi světy (2005 – Universal Music)
UnEarthEd (2004 – Palying Fields Records)
Spatřit světlo světa (2002 – Universal Music)
Lenka Dusilová (2000 – B&M Music)

s kapelou Pusa: Pusa (1996)
s kapelou Sluníčko: Sluníčko (1994)

RIDERY, STAGEPLANY A PLAYLISTY NALEZNETE ZDE.